SATKE, s.r.o.
    Křižíkova ul.
Brno, 61200, Česká Republika
Telefon: +420 777 009 300  
E-mail: satke@satke.cz   URL: http://satke.cz
Naše zkušenosti

Zde budeme uveřejňovat zkušenosti naše, ale i našich zákazníků s provozem opravami a údržbou vozidel značky OPEL.

Nejdříve k jednotlivým modelům:

OPEL ASTRA F:

Již výběhový model, známý provozní spolehlivostí, a perfektním motorem, co se týče nákladů na provoz i údržbu. Ale dnes v cenové kategorii kolem 50.000 Kč a stáří 10 až 12 let.  značnou nevýhodou je nízká povrchová ochrana karoserie - častá koroze lemů zadních blatníků, prahů a pátých dveří. Pokud vozidlo vykazuje pouze nepatrné známky koroze, tak se není čeho obávat. Nástřikem podvozku a dutin se dá ledacos zachránit a můžete mít levné vozidlo na několik let.

Pozor, ne každý model má posilovač řízení. Doporučuji modely s motorem 1,4i, 1,6i v provenení s 8 ventilovým rozvodem. I při větším počtu najetých kilometrů vykazují velkou provozní spolehlivost.

OPEL ASTRA G:

Tento model je nástupcem výše uvedeného modelu. Odstranil jeho hlavní nevýhodu - korozi. Tento model má již CELOPOZINKOVANOU KAROSERII. Pokud vozidlo nebylo dříve havarováno, neexistuje možnost větší koroze. Respektive ani té nejmenší. snad pouze vyjímečně v místek poškozeného laku od kamínků. to je hlavní přednost tohoto modelu. Provozní spolehlivost motorů se vlivem jejich větší složitosti poněkud zhoršila. Ale opět na slušné úrovni.

Hlavní závady: 

U motorů 1,4 i a 1,6 i 16V do r.výroby 2000 zvýšená spotřeba motorového oleje, ale není pravidlem.

Poruchovost ventilů AGR které přepouští výfulové plyny zpět do sání a tím se často zanáší pevnými částicemi z výfukových zplodin. Lze ale opravit vyčištěním, ne však vždy.

Dalším slabším místem je LAMBDA SONDA. Občas jak se říka "odejde".

 

OPEL ZAFIRA:

Tento model je více a více populární a vychází z konstrukce  typu ASTRA G. Tento model má rovněž  CELOPOZINKOVANOU KAROSERII.

Velkou výhodou je třetí řada sedadel - tzn. Zafira je vždy 7 místný model, pokud nebyla již dříve provedana přestavba na N1 !!!!

Oproti modelu ASTRA G je zde asi o 1 litr vyšší spotřeba, a to ve všech režimech provozu. Ale jinak ve všem o krok napřed ( příjemný vyšší posed ve vozidle, větší variabilnost prostoru, lepší nastupování do vozidla,  atd.)   

OPEL MERIVA:

Velkou trefou do černého, jak se říká, je právě tento model. Menší, než Zafira, alespoň na první pohled to tak vypadá. Ale užitnou hodnotou srovnatelná, lehčí, úspornější, elegantnější, .......

........... ale bohužel taky dražší.

Po tom, co byla v Německu vyhodnocena jako nejméně poruchový vůz při stáří do 5 let, se velmi dobře prodává a je to patrno i na její ceně !!!!!  

www.autobanka.czÚprava stránek                                          1x1 group 2005